DIŞ CEPHE TEMİZLİĞİ İLE

HAYATA TERTEMİZ BİR PENCEREDEN BAKIN

İŞYERİ VE OFİS TEMİZLİĞİNDE

ÖNCÜ ŞİRKET

 • Pekdil Temizlik

  Neden Biz?


  Pekdil Temizlik her türlü temizlik konusunda elemanlarına öncelikli olarak rutin eğitimden sonra müşterilerimizin karşısına çıkarmaktadır. Temizliğin içeriğini öğrenmeyi amaçlayarak eğitmenlerimiz gerek part-tıme gerekse full-tıme olan personellerimize yardımcı olarak öncelikle müşteri memnuniyetini ön plana almışlardır.

  Personellerimiz part-tıme ve full-tıme olarak 2 grupta bulunmaktadır. Şirketimiz sadece genel temizliği konu almamış, kapsamını geliştirerek ilaçlama ve sosyal hizmetler konusunda da hizmet vermektedir. Şirketimiz kapsamı içerisinde ki bütün elemanlarımıza sosyal güvencesini sağlayarak çalışma esnasında oluşabilecek her türlü kaza sonucu için personellerimizi sigortalamıştır.

 • Hizmetlerimiz

  Cam Silme Hizmeti

  Pekdil Temizlik olarak binalarınızın camlarını içerden ve dışardan kalifiye personellerimiz ve kaliteli malzeme prensibimizle ilk günkü gibi tertemiz yapıyoruz.

  Cephe Temizliği

  Binalarınızın Dış cephelerini kalifiye personellerimiz ve kaliteli malzeme prensibimizle ilk günkü gibi tertemiz yapıyoruz.

  Cilalama Hizmeti

  Sert zemin kaplamaları, yoğun trafik altında daha hızlı aşınırlar. Ağır şartlarda çalışan endüstriyel ortamlarda zorlaşan temizlik, planlama ihtiyacını da beraberinde getirir.
 • Endüstriyel Temizlik

  Faaliyet sektörünüze göre değişiklik gösterebilmektedir. Gıda üretimi yapılan fabrika ve imalathanelerde endüstriyel kimyasal kullanılamadığı gibi temizlik türüne göre temizlik uygulamalarıda değişiklik gösterebilmektedir.

  Ev ve Ofis Temizliği

  Evlerimizden sonra en çok zaman geçirdiğimiz alanlar olan işyeri ve ofislerimizin temizliği ve hijyeni son derece önemlidir.

  Genel Temizlik Hizmetleri

  Pekdil Temizlik olarak binalarınızın iç ve dış temizlik hizmetlerini  kalifiye personellerimiz ve kaliteli malzeme prensibimizle ilk günkü gibi tertemiz yapıyoruz.
 • Halı ve Koltuk Temizliği

  Koltuk ve Halı Temizleme Hizmetimizi gerçekleştirirken öncelikle iyi bir şekilde vakumlamaya dikkat ediyoruz. Çift motorlu ithal sanayi tipi vakumlar ile bu işlemi gerçekleştiriyoruz. 

  İnşaat sonrası Temizlik

  İnşaat aşaması bitmiş ve kullanım aşamasında önce ince ve detaylı olarak biz bu hizmeti siz değerli müşterilerimize uzman kadromuz ve teknik ekipmanlarımızla hizmet vermeyi arzuluyoruz.

  Temizlik Tüyoları

  PEKDİL TEMİZLİK'TEN TEMİZLİK TÜYOLARI 


  Avizeler: Tüylü ve uzun saplı bir fırça ile silebilirsiniz. Elektiriği önceden kesin, merdivenin kaymamasına özen gösterin. Kristaller ispirtolu yumuşak bir bezle silinebilir. Metal ve pirinç alkollü suya batırılmış bezle silinebilir.
   

  Bambu ve beyaz patine mobilyalarBambu içine birkaç damla amonyak damlattığınız su ile silebilirsiniz. Bir bardak suya 5 yemek kaşığı konulur. Beyaz patine ise, hafif sabunlu su ile yavaş ama kuvvetlice ovun. Boya, yağ ve mürekkep lekelerini su zımparasıyla temizleyin. Beyazlatmak için biraz çamaşır suyu ile ovabilirsiniz.
   

  Çaydanlıklar: Çaydanlığı kapağı açık olarak bir gün amonyaklı sıcak suda bekletin. Bu leke ve kireç kalıntılarının erimesini sağlar. Kullanmadan önce içindeki havayı boşaltın. Eğer sıcak suyu içinde uzun süre barındıracaksanız suya bir parça tuz ekleyin.
   

  Duvarlar: Yüzeyde asitli ve amonyaklı temizleyiciler kullanın. Çamaşır suyu ile fırçalayın ve durulayın. Bir sünger ile üzerini pudralayın ve lekeler çıkana kadar durulayın.
   

  Etiketler: Plastik ve çelikten çıkartmak için sıcak hava tutun ve sonra çıkartın. Ayrıca, bir barça katı yağ sürün, 15 dakika bekletin ve süngerle temizleyip yıkayın.
   

  Fayans, seramik ve porselen: Sabunlu fırça ile ovalayın, durulayın ve kurutun. Yumuşak beyaz bir tel yardımı ile silin. Zor lekelerin üzerine bir miktar karbonat serpip bekleyin ve silin. Derzlerdeki kiri bir parça tuz veya toz deterjan ile ovabilirsiniz.
   

  Giysiler: Giysilerinizin kötü kokmaması için içine koku pedleri yerleştirebilir veya oda parfümü kullanabilirsiniz. Lavanta torbaları da farklı bir seçenek olabilir.
   

  Halılar: Koton ve pamuk dokumalı halıları sabunlu ve ılık suyla yıkayın, düz bir şekilde kurumaya bırakın. Büyük parça halıları özel köpük ve deterjanlarla temizleyip kuru bir bezle silerek kurutun. Sentetik halılar haftada iki kere elektrik süpürge ile temizlenebilir. 2 yılda bir profesyonel temizlik yaptırabilirsiniz.
   

  Jaluziler: Elektrikli süpürge ile tozunu alın ya da vakumlayın. Bunu yaparken jaluzi çıtalarının aşağı doğru bakmasını sağlayın. Ayrıca, bulaşık deterjanlı suyla silebilirsiniz. Her seferinde bir çıtayı silin ve kuru bezle iyice kurulayın. Jaluziyi yukarı çekip kordonu açığa çıkarın nemli bir bezle silin ve hemen kurulayın.
   

  Küllükler: Evde hem koku hem de görüntü kirliliği yaratan küllüklerin içinde kalan nikotini temizlemek için bez ve tuzla ovun.
   

  Laminat yüzeyler: En iyisi arap sabunu ve yumuşak bir bezle silmektir. Çamaşır yumuşatıcıları da laminat yüzeyi parlatır. Beş litre suya iki kapak koymanız yeterli. Sildikten sonra mutlaka kurulayın.
   

  Mermer zemin: Arap sabunu veya çamaşır deterjanlı su ile silin hemen durulayıp kurutun. Mermer yüzey için koruyucu kullanın.
   

  Nem lekeleri: Nem lekeleri için 30 gr beyaz sabun, 30 gr nişasta, 15 gr tuz ve bir miktar limon suyunu karıştırın ve lekenin
  üzerine sürün. Bir gece bekletin ve sirkeli su ile yıkayın.
   

  Parkeler: Ahşap parkelerde oluşan kir ve toz lekeleri silmek için silme suyuna bir miktar çamaşır suyu ilave edebilirsiniz. Sonra hafif kuru bir süpürge ile durulayın. Kurulama için mutlaka pamuklu bezle iyice silin. Zor lekeler için suya bir parça amonyak ekleyebilirsiniz.
   

  Cam sürahiler: Cam sürahilerde oluşan beyaz lekeleri çıkartmak için içine beyaz sirkeli su doldurun ve birkaç dakika bekletin. Zor lekeler için sirkeli suya kaya tuzu ekleyebilir ya da limonlu su kullanabilirsiniz. Sürahinizin boynu çok darsa sirkeli suya beyaz pirinç ekleyip bekletin, iyice çalkalayın ve durulayın.
   

  Şamdanlar: Şamdanlarda oluşan mum lekelerini temizlemek için bir süre buzdolabından bekletin ve sonra ılık suyun altına tutun.
   

  Tencere ve tavalar: Teflon tavalar zamanla sararabilir, bunu önlemek için bir miktar çamaşır suyu damlatın. Bir süre hafifçe kaynattıktan sonra önce sıcak, sonra soğuk suyla iyice durulayın.
   

  Döküm tencereler: Sabun beya bulaşık deterjanı ile sıcak suda elde yıkamalısınız. Zor artıklar için bir parça sıcak suyla doldurup 15-20 dk bekleyin ve elde yıkayın. Mutlaka bir bez ile kurulayın, ıslak bırakırsanız paslanabilir. Nemden uzak, seri bir yerde saklayın.
   

  Uhu ve japon yapıştırıcılar: Yapıştırıcıları çıkartmak için önce kalın bir kağıt havluya veya pamuklu beze bir kaç damla aseton damlatın. Uygulamadan önce küçük bir bölgede Lekenin üzerine bastırın ve ovmadan tamponlayın. 1-2 dakika bekletin ve kür uçlu bir kesici ile gevşeyen lekeyi zeminden sökün.
   

  Ütü bakımı: Ütünüzü tabandaki etiket lekesi için düşük ısıya getirin ve bir parça kurutma kağıdının üzerinde bastırarak gezdirin.

   

 • Referanslarımız

www.pekdiltemizlik.com ©