DIŞ CEPHE TEMİZLİĞİ İLE

HAYATA TERTEMİZ BİR PENCEREDEN BAKIN

İŞYERİ VE OFİS TEMİZLİĞİNDE

ÖNCÜ ŞİRKET

Halı ve Koltuk TemizliğiKoltuk yıkama
 zahmetli ve zaman gerektiren bir iştir. Oturma odalarının ve salonların en çok kirlenen yerlerinden birisi de koltuklardır. Sürekli kullanılıyor olması ya da üzerine istemsiz şekilde dökülen yiyecek ve içecekler zamanlar koltukların kirlenmesine neden olur. Koltukları temizlerken koltukların yapıldığı malzemeyi dikkate almalısınız. Deri koltukların ayrı, kumaş koltukların ayrı, kadife koltukların ayrı temizleme yöntemleri vardır. Her yöntem her koltukta uygulanmaz. Eğer koltuk kılıfı kullanıyorsanız kullandığınız koltuk kılıflarını çıkartıp etiketlerinde yazan talimatlara göre yıkamanız yeterli olacaktır. Ancak koltuk kılıflarını yıkarken fermuarlarının kapalı olması gerekir. Kumaş koltuklarında ki lekeler için ağartıcı içermeyen deterjanlar kullanabilirsiniz. Kadife koltuk örtülerini ise kesinlikle elde yıkamayın. Ve kadife kumaşları kesinlikle sıkmayın. Kadife koltuk örtülerini amonyak katılmış su buharına tutun. Bu sayede kadife kumaş nemlenir ve yumuşar. Yumuşayan kadife kumaşı bir fırça ile fırçalayın. Eğer kumaşta hala çıkmayan lekeler var ise kuru temizlemeye götürmeyi tercih edin.

Koltuk Yıkama da Kullanılan Deterjanlar

Koltuk yıkama aynı zaman da her deterjan ile de olmaz. Bazı deterjanlar koltukların döşemesine zarar verebilir. Bu nedenle de her deterjanı koltuklarınızı temizlemek için kullanmamalısınız. Koltuklarınızın döşeme kumaşlarına göre deterjan kullanmalısınız. Arap sabunu çok uzun yıllardır kullanılan ve en çok tercih edilen temizlik ürünlerinden bir tanesidir. Arap sabunu doğal içerikli olması nedeniyle de hemen hemen her ev kadının vazgeçilmez ürünlerindedir. Arap sabununu koltuklarını silmek için de kullanabilirsiniz. İsterseniz arap sabunu direkt olarak koltuk döşemesine sürüp nemli bir bezle silebilirsiniz isterseniz de arap sabununu suya katıp o bir bez yardımı ile koltuk döşemelerinizi silebilirsiniz. Sildiğiniz yüzeyleri daha sonra sıcak su yardımı ile durulayınız. Sıcak su arta arap sabunu kalıntılarının çözülmesini sağlar. Bunun yanı sıra özel olarak koltuk silmek için üretilmiş deterjanlar da vardır. Bu deterjanları koltuklarınızın döşeme kumaşına göre kullanabilirsiniz. Koltuk döşemenizin üzerine direkt püskürterek kullanabileceğiniz gibi suya karıştırıp da kullanabilirsiniz. Deterjanların kullanım talimatların da nasıl kullanmanız gerektiği ayrıntılı olarak anlatılmıştır.


Halı Yıkama
 


Halılarınız özel makineler ile halınızın türüne ve iplik çeşidine göre yıkanmaktadır. Bu şekilde halılarınız ilk günkü parlaklığını, canlılığını ve ömrünü korur. Halılarınızın temizliğini yaparken kesinlikle ucuz malzemeler kullanılmamaktadır. Ayrıca tüm halılarınız deneyimli personeller tarafından temizlenmekte olup, halılarınızı temizlerken kullandığımız malzemelerin hiç biri ucuz ve kalitesiz ürünlerden oluşmamaktadır Halı yıkama servisimiz 2 türlü olmaktadır. 

1-Yerinde Halı Yıkama Servisi: Yerinde halı yıkama servisinde halılarınız evinizde itina ile temizlenir. Özel makinelerimiz ve dezenfekte edici temizlik malzemeleri ile halılarınız temizlenir. Halılarınız temizlenirken sağlığa uygun maddeler seçilmiş olup, bebeğinizin, çocuğunuzun ya da evcil hayvanınızın sağlığına zarar vermeyecek ürünler kullanılmaktadır. 

 a-Kuru Köpüklü Halı Yıkama: Kuru köpüklü yıkama servisimizde, halılarınız duvardan duvara yıkama hizmeti olarak yapılmaktadır. Sanayi tipi taski halı yıkama makinası ile hem evinizde hem işyerinizde bu hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Kuru köpüklü halı yıkama hizmeti yaklaşık olarak 2 saat gibi bir kısa sürede bitirilmekte ve halılarınız tertemiz sizlere teslim edilmektedir. 

b-Islak (Normal) Yıkama: Islak yıkama servisimizde ise, halılarınızı evinizde ıslak su, özel temizleme aletleri ve malzemeleri ile yıkamaktayız. Halıların kuruma süresi ise, hava durumuna bağlı olarak 1-2 gün arasindadır. 

2-Fabrikada Halı Yıkama Servisi: Evinizden özel servisimizle aldığımız halılar fabrikaya getirilerek cinsine ve halınızın özelliğine göre ayırılır. Halılarınız için uygun temizleme maddeleri kullanılarak fabrikamızda özel olarak temizlenir. Temizlenen halılarınız, sıkma işleminin tamamlanmasından sonra, halıda oluşan nemini alması için askılara asılır. Kuruyan halılar askıdan alınarak ambalaj işlemine geçilir. Ambalajlanan halılar özel servisimizle evinize teslim edilir. Ayrıca halınızı temizlerken kullandığımız özel kimyasal maddelerle halı saçaklarınız bembeyaz görünüme sahip olurlar. 

Pekdil  Temizlik olarak sizlere değer veriyor, deneyimli temizlik kadromuz ile sorunlarınıza çözüm sunuyoruz.
 

www.pekdiltemizlik.com ©